Logo
Suzuki

Suzuki Baleno i Celerio znikają z Wielkiej Brytanii. Zapowiedź zmian w europejskiej ofercie

Suzuki wycofuje z rynku brytyjskiego swoje najtańsze modele Celerio oraz Baleno. Japoński producent ogłosił, że ma w planie modyfikacje oferty i skupienie się na swoich najbardziej dochodowych pojazdach. Na razie dwa hatchbacki produkowane w Indiach znikną z rynku brytyjskiego, ale prawdopodobnie jest to zwiastun zmian w ofercie na pozostałych rynkach Europy.

Suzuki Suzuki

Producent przyznał, że nie tylko rewiduje swoją ofertę, ale także szykuje się na spełnienie nowych norm emisji spalin. W Wielkiej Brytanii Celerio i Baleno będą dostępne do wyprzedania egzemplarzy wystawowych. Dostawy nowych aut zostaną wstrzymane od końca sierpnia.

Suzuki planuje skupić się na modelach Ignis, Swift, S-Cross oraz Vitara. Te samochody sprzedawały się w ostatnich latach dużo lepiej niż najtańsze modele Suzuki. W 2018 roku na rynku europejskim firma sprzedała zaledwie 15 000 sztuk Baleno i 21 000 sztuk Celerio. Dla porównania w tym samym czasie do klientów trafiło 55 000 Swiftów i 43 000 Ignisów. Niewykluczone, że wkrótce otrzymamy oficjalną informację o zmianach w europejskiej ofercie Suzuki.
Suzuki Suzuki

2019-08-29 - J. Kruczek

0

Komentarze do:
Suzuki Baleno i Celerio znikają z Wielkiej Brytanii. Zapowiedź zmian w europejskiej ofercie