Logo
Skoda Octavia

Skoda Octavia - nowa generacja zadebiutuje w połowie listopada

Nowa Skoda Octavia wbrew przewidywaniom nie zadebiutowała na salonie samochodowym we Frankfurcie. Zamiast tego czeski producent postanowił okazać swój najlepiej sprzedający się model w innym terminie. Teraz wypłynęły informacje, że nastąpi to 11 listopada.

Skoda Octavia Skoda Octavia

Informacje o rzekomej premierze nowej Octavii opublikował magazyn AutoBild.es. Według publikacji Skoda zdecydowała się na organizację oddzielnego pokazu, aby skupić uwagę mediów w pełni na swoim modelu. Skoda Octavia powstała na bazie zmodyfikowanej platformy MQB, na której zbudowano także najnowszego Golfa.

Konstrukcja pozwoli na wykorzystanie licznych silników benzynowych o pojemności 1,1 l i 1,5 l, a także diesli 1,6 l i 2.0 l. Najważniejsze jednak, że pod maskę będą mogły trafić układy hybrydowe, co może się okazać najlepszym rozwiązaniem dla nowej generacji Octavii. Modele o wyższym wyposażeniu mają być dostępne z napędem na wszystkie koła.
Skoda Octavia Skoda Octavia
Skoda Octavia ma być nadal dostępna w wersji liftback i kombi. Nie zabraknie odmian RS oraz Scout. Szczegóły poznamy już za miesiąc, o ile informacje się potwierdzą. Póki co możemy zobaczyć zakamuflowany egzemplarz testowy.
Skoda Octavia Skoda Octavia

2019-10-07 - J. Kruczek

0

Komentarze do:
Skoda Octavia - nowa generacja zadebiutuje w połowie listopada