Logo
SCG

Scuderia Cameron Glickenhaus pokazała fragment nowego hiperauta

Scuderia Cameron Glickenhaus jest jedną z firm, które zapowiedziały swój udział w nowej kategorii hipersamochodów serii World Endurance Championship. Do tej pory firma utrzymywała, że wystawi do walki na torze model 007, ale dziś producent opublikował zaskakującą fotografię.

SCG SCG

Grafika opublikowana przez firmę została opisana, jako Glickenhaus LMP1. Przedstawia ona fragment samochodu skupiający się na tylnej części. Nie ujawniono żadnych informacji na temat przedstawianego pojazdu. To co widzimy przywodzi na myśl Alfy Romeo BAT projektowane w latach 50-tych przez Bertone.

Na zdjęciu możemy zobaczyć spory dyfuzor ze światłem wzorowanym na tych z F1. Widzimy też podwójne światła wsteczne oraz złote felgi z oponami Michelin. Całość wygląda interesująco ale pozostawia pytanie czy taka forma generuje wystarczający docisk.
SCG SCG
W komentarzach pod publikacją znalazła się wypowiedź producenta sugerująca, że prezentują model będzie posiadał silnik o mocy 650 KM napędzający tylną oś oraz jednostkę KERS przekazująca 150 KM na przód. Ciężko powiedzieć, czy grafika przedstawia faktycznie nowy model wyścigowy czy też auto drogowe potrzebne do homologacji wyścigowej maszyny.

2019-08-12 - J. Kruczek

0

Komentarze do:
Scuderia Cameron Glickenhaus pokazała fragment nowego hiperauta