Logo
Porsche Macan Turbo

Porsche Macan Turbo - nowa odsłona sportowego SUVa

Porsche zaprezentowało najnowsze wcielenie modelu Macan Turbo. Sportowy SUV otrzymał mniejszy silnik, ale jest szybszy od swojego poprzednika.

Porsche Macan Turbo może się teraz pochwalić 2,9-litrowym silnikiem V6. Jednostka dzięki podwójnemu doładowaniu generuje 440 KM mocy oraz moment obrotowy 550 Nm. Nowy motor zastąpił stosowaną dotychczas 3,6-litrową jednostkę.

Porsche Macan Turbo Porsche Macan Turbo

Silnik współpracuje z przekładnią PDK, która przekazuje moc na wszystkie koła. Dzięki temu Porsche Macan Turbo przyspiesza do setki w czasie 4,3 s i rozpędza się do 270 km/h. Auto jest więc o 0,3 sekundy szybsze. Standardowo SUV korzysta z układu hamulcowego Porsche Surface Coated Brake, ale opcjonalnie można zamówić układ z ceramicznymi tarczami. Opcjonalnie można również skorzystać z pneumatycznego zawieszenia oraz układu Porsche Vectoring Plus.

Porsche Macan Turbo będzie bogato wyposażone. W standardzie pojawi się skórzana tapicerka, fotele z regulacją i funkcją zapamiętywania ustawień. O sportowym charakterze będą przypominać wstawki ze szczotkowanego aluminium oraz czarna podsufitka z Alcantary. Jazdę umili system audio Bose, a multimediami będziemy sterować głosowo. Wkrótce powinniśmy poznać ceny nowego Macana Turbo.
Porsche Macan Turbo Porsche Macan Turbo

2019-08-30 - J. Kruczek

1

Komentarze do:
Porsche Macan Turbo - nowa odsłona sportowego SUVa

electronwolny 2019-10-15 13:45

Nie ukrywam że to auto skradło mi serce podczas jazdy testowej w salonie Porsche Centrum Sopot. Nigdy wcześniej nie miałem okazji jeździć tak dynamicznym i jednocześnie komfortowym samochodem