Logo
Peugeot e-Expert

Peugeot e-Expert - kolejny elektryczny van od PSA

Peugeot zapowiedział elektrycznego vana e-Expert. Auto idzie w ślady zapowiedzianych wcześniej modeli Opla i Vauxhalla. Ekologiczny van dzieli rozwiązania techniczne z Vivaro czy Toyotą ProAce. Pojazd bazuje na platformie EMP2 i będzie dostępny dla klientów w drugiej połowie 2020 roku.

Peugeot e-Expert Peugeot e-Expert

Peugeot e-Expert podobnie, jak Vivaro-e będzie dostępny z dwoma pakietami baterii. Klienci wybiorą bazowy zestaw o pojemności 50 kWh bądź rozbudowany o pojemności 75 kWh. Według oficjalnych zapowiedzi podstawowa wersja pozwoli pokonać na jednym ładowaniu około 200 km. zaś bogatsze wydanie zwiększy zasięg do około 299 km.

Wizualnie Peugeot e-Expert różni się od konwencjonalnego przednim panelem do ładowania. Nie zdecydowano się na inne różnice. Zapewne w kokpicie jedyną zmianą będzie rozbudowany system wzbogacony o funkcje dla obsługi napędu elektrycznego. Peugeot e-Expert jest bardzo ważny dla francuskiej marki i stanowi część planu elektryfikacji całej oferty. Wkrótce powinna zostać opublikowana szczegółowa specyfikacja oraz większa ilość materiałów prezentujących auto.

2019-11-09 - J. Kruczek

0

Komentarze do:
Peugeot e-Expert - kolejny elektryczny van od PSA