Logo
Mini Cooper SE

Mini Cooper SE - przyjęto przeszło 45 000 zamówień

Mini Cooper SE nie zaoferował powiewu świeżości w designie, a producent został skrytykowany za zwlekanie z premierą elektrycznego auta. Mimo to marka może mówić już teraz o sukcesie. Elektryczne Mini przyciągnęło sporą ilość zainteresowanych klientów.

Mini Cooper SE Mini Cooper SE

Producent pochwalił się, że od prezentacji Mini Cooper SE przyjął przeszło 45 000 zamówień na elektrycznego hatchbacka. Co prawda auto zadebiutuje w salonach dealerskich początkiem 2020 roku, ale zainteresowani mogą składać zamówienia przez stronę producenta. Rezerwacja wymaga wpłacenia zaliczki w wysokości 500 funtów. Z tej opcji jak widać skorzystało już naprawdę dużo osób.

Taka ilość rezerwacji nie oznacza, że wszyscy klienci finalnie kupią Mini Cooper SE. Część z osób może się rozmyślić choćby z powodu na czas oczekiwania na auto. Zawsze część zamówień jest anulowana. Mimo to zainteresowanie modelem napawa optymizmem. Produkcja Mini Cooper SE ma ruszyć 1 listopada, czyli dzień po planowanym opuszczeniu UE przez Wielką Brytanię. Producent zapewnia jednak, że ten proces nie wpłynie na produkcję modelu.
Mini Cooper SE Mini Cooper SE
Przypomnijmy, że Mini Cooper SE posiada silnik elektryczny znany z BMW i3s. Jednostka generuje około 184 KM oraz moment obrotowy 270 Nm. Napęd trafia na przednią oś, a energia jest czerpana z baterii o pojemności 32,6 kWh. Zasięg auta ma się mieścić w przedziale od 235 do 270 km.
Mini Cooper SE Mini Cooper SE Mini Cooper SE Mini Cooper SE Mini Cooper SE Mini Cooper SE

2019-08-14 - J. Kruczek

0

Komentarze do:
Mini Cooper SE - przyjęto przeszło 45 000 zamówień