Logo
Mercedes G

Mercedes klasy G dostanie wariant elektryczny

Mercedes klasy G mimo iż jest znacznie nowocześniejszy niż jego pierwsze odsłony to pozostaje jedną z ostatnich prawdziwych terenówek. Niemiecka marka ma zamiar rozwinąć jeszcze bardziej auto pod względem technologii i zaimplementuje w niem napęd elektryczny.

Mercedes G Mercedes G

Do tej pory elektryczna G-klasa pojawiała się w wielu plotkach i życzeniach. Teraz dostaliśmy potwierdzenie, że taki samochód faktycznie powstanie. CEO koncernu Daimler, Ola Kallenius krótko zapowiedział, że powstanie elektryczna wersja Mercedesa G.

Póki co nie wiemy nic na temat pojazdu. Ciężko powiedzieć, co zaserwuje nam elektryczna G-klasa. Co ciekawe na rynku znajduje się już terenówka Mercedesa z napędem elektrycznym, ale nie jest ona dziełem niemieckiej marki. Za ten twór odpowiada austriacka firma Kreisel Electric. Pierwszy egzemplarz skonwertowany na napęd elektryczny zakupił Arnold Schwarzenegger. Przerobiona G-klasa na auto EV posiada moc 490 KM i rozpędza się do setki w czasie 5,6 s. Zestaw baterii o pojemności 80 kWh pozwala pokonać przeszło 300 km na jednym ładowaniu.
Mercedes G Mercedes G Mercedes G Mercedes G

2019-11-09 - J. Kruczek

0

Komentarze do:
Mercedes klasy G dostanie wariant elektryczny