Logo
Kia Futuron Concept

Kia Futuron Concept - przyszłość według koreańskiej marki

Kia wykorzystała targi China International Import Expo 2019 do prezentacji imponującego pojazdu Futuron Concept. Koncepcyjny model ma być zwiastunem przyszłości marki. Chodzi zarówno o design, jak i o napęd elektryczny i autonomiczne systemy jazdy poziomu 4.

Kia Futuron Concept Kia Futuron Concept

Kia Futuron Concept wykorzystuje nowy napęd elektryczny e-AWD. Składa się on z czterech jednostek elektrycznych, po jednej na każde koło. Producent zapewnia, że baterie w podłodze pozwoliły na uzyskanie bardzo nisko położonego środka ciężkości.

Nadwozie konceptu posiada długość 4850 mm i wysokość 1550 mm. Daje to bardzo smukłą sylwetkę jak na SUVa. Projektanci zastosowali bardzo odważny, futurystyczny design. Uwagę przykuwa wystający tył oraz światła LED układające się w efektowną mozaikę. Muskularne nadkola wypełniają potężne koła.
Kia Futuron Concept Kia Futuron Concept
Wnętrze konceptu to prawdziwa podróż w przyszłość. Kokpit przypomina statek kosmiczny wyjęty wprost z filmów sci-fi. Kierowca i pasażerowie będą się mogli wygodnie rozsiąść podczas gdy auto będzie samo jechało dzięki systemom autonomicznej jazdy poziomu 4. Po wybraniu autonomicznej jazdy kierownica chowa się w desce rozdzielczej, a fotele dadzą się dowolnie ustawiać. Czas pokaże ile rozwiązań z Kii Futuron Concept znajdzie się w samochodach marki za kilka lat.
Kia Futuron Concept Kia Futuron Concept Kia Futuron Concept Kia Futuron Concept Kia Futuron Concept Kia Futuron Concept Kia Futuron Concept Kia Futuron Concept Kia Futuron Concept Kia Futuron Concept Kia Futuron Concept

2019-11-08 - J. Kruczek

0

Komentarze do:
Kia Futuron Concept - przyszłość według koreańskiej marki