Logo
Audi RS Q8

Audi RS Q8 pobiło rekord na Nurburgringu

Audi RS Q8 jeszcze nie miało swojej premiery, ale nie przeszkodziło to producentowi zabrać auta na Nurburgring i wykręcić nowego rekordu. Sportowy SUV pobił dotychczasowy wynik o aż 12 sekund.

 
Debiut Audi RS Q8 powinien nastąpić w najbliższych tygodniach. Nim to nastąpi producent zyskał potężne narzędzie marketingowe. Najnowszy SUV pokonał "zielone piekło" w imponującym czasie 7 minut i 42,253 s. Tym samym o 12 sekund pobił rekord należący do Mercedesa AMG GLC 63 S.

Audi RS Q8 Audi RS Q8

Taki wynik był możliwy między innymi dzięki 4-litrowemu, podwójnie doładowanemu silnikowi V8 o mocy 600 KM i momencie obrotowym 800 Nm. Taki motor pozwala rozpędzić się SUVowi do setki w czasie jedynie 3,9 s i gnać z maksymalną prędkością 309 km/h. Technicznie pojazd bazuje na SQ8. Zastosowano to samo pneumatyczne zawieszenie, które ostrzej zestrojono. Napęd Quattro współpracuje z systemem Torque Vectoring.

Egzemplarz, który ustanowił rekord został wyposażony w klatkę bezpieczeństwa oraz fotel kubełkowy. Po za tym był to seryjny egzemplarz. Na felgach znalazły się sportowe opony Pirelli P Zero dedykowane temu modelowi. Wynik Audi RS Q8 imponuje i otwiera nowy etap walki o rekordy na Nurburgringu. Czekamy na odpowiedź konkurencji.
Audi RS Q8 Audi RS Q8 Audi RS Q8 Audi RS Q8 Audi RS Q8

2019-11-07 - J. Kruczek

0

Komentarze do:
Audi RS Q8 pobiło rekord na Nurburgringu