Logo
Vauxhall

Vauxhall zapowiada powrót modeli VXR

Opel i Vauxhall trafiły pod skrzydła koncernu PSA, co oznacza spore zmiany w obu markach. Nowe model przesiadają się na silniki PSA oraz platformy wykorzystywane przez francuski koncern. Miłośników marek należących niegdyś do General Motors zaniepokoiło wycofanie z oferty modeli VXR i OPC.

Vauxhall Vauxhall

W tej chwili ciężko powiedzieć, czy modele OPC mają realną szansę na powrót. Jednak w wywiadzie dla magazynu Autocar, przedstawicielka Vauxhalla zapowiedziała powrót VXR. Naomi Gasson zdradziła, że w tej chwili nie ma miejsca w ofercie dla VXR, ale to nie znaczy, że submarka jest martwa.

Wręcz przeciwnie ta powróci, ale najprawdopodobniej w mocno odmienionej postaci. Do tej pory VXR było zarezerwowane dla potężnych modeli z silnikami V8 od Holdena, czy najmocniejszych modeli na bazie Opli OPC. W przyszłości VXR zaoferuje prawdopodobnie mocne hybrydy i napęd elektryczny.
Vauxhall Vauxhall
Duet Vauxhall i Opel powrócił ostatnio do nazwy GSi, która jest przypisywana obecnym modelom o sportowym nastawieniu. Te jednak oferują dość spory komfort i ekonomię, co nie do końca odpowiada charakterowi VXR. Właśnie dlatego gdy oferta pod skrzydłami PSA zostanie dopracowana to ruszą prace nad pierwszym naprawdę ostrym współczesnym modelem sportowym spod znaku VXR. Istnieje duża szansa, że Opel podobnie postąpi z serią OPC.
Vauxhall Vauxhall

2018-11-06 - J. Kruczek

0

Komentarze do:
Vauxhall zapowiada powrót modeli VXR