Logo
Subaru

Subaru musi wycofać 100 000 egzemplarzy przez oszustwo na testach

Subaru ma naprawdę ciężki rok. Niedawno pojawiły się informacje, że marka musi wycofać z rynku przeszło 400 000 egzemplarzy swoich modeli w związku z wadliwymi sprężynami zaworów silników. A teraz marka musi cofnąć do fabryk 100 000 kolejnych pojazdów.

Subaru Subaru

Jak donosi The Wall Street Journal, producent został przyłapany na niewłaściwym przeprowadzeniu testów systemu hamulca parkingowego. W czasie testu kierowcy dociskali sami pedał hamulca, co wypaczyło wyniki testów. W efekcie 100 000 egzemplarzy samochodów musi wrócić do fabryki. Tym razem problem dotyczy jedynie egzemplarzy, które powędrowały do dealerów w Japonii.

Na szczęście dla producenta żaden z egzemplarzy dotkniętych tym problemem nie został jeszcze oddany w ręce klientów. Tak czy inaczej wycofanie tylu aut przyniesie marce straty w wysokości przeszło 57 milionów dolarów. To w połączeniu z wspomnianą na początku akcją serwisową oznacza, że Subaru zaliczy fatalny rok. A to nie koniec problemów, bowiem marka będzie się musiała zmierzyć z nowymi amerykańskimi cłami na auta budowane w Japonii. Mamy nadzieję, że ta zła passa długo nie potrwa.
Subaru Subaru

2018-11-06 - J. Kruczek

0

Komentarze do:
Subaru musi wycofać 100 000 egzemplarzy przez oszustwo na testach