Logo

Rola kart paliwowych w zarządzaniu finansami firmy

Rola kart paliwowych w zarządzaniu finansami firmy
Samochody służbowe posiada wiele firm, dla części przedsiębiorców pojazd służbowy jest jednym z benefitów pracowniczych. Jednak dla większości jest to ważne narzędzie pracy, bez którego prowadzenie firmy byłoby niemożliwe. Korzystanie z floty pojazdów powinno być nadzorowane, a biorąc pod uwagę koszty paliwowe także optymalizowane, by wydatki były niższe. Efekt ten można osiągnąć, decydując się na karty paliwowe.
Rozwój technologii przeniknął do wszystkich obszarów działalności firm. Pozwala wiele procesów zautomatyzować, usprawnić i zoptymalizować. W przypadku, kiedy firma ma flotę pojazdów i chce zmniejszyć koszty paliwowe, rozwiązaniem może być karta paliwowa.

Rola kart paliwowych w zarządzaniu finansami firmy
Karty paliwowe wszechstronnie wspierają działalność i zarządzanie flotą. Dzięki nim możliwa jest optymalizacja kosztów paliwowych, do czego wrócimy za moment. Oprócz tego dostarczają w czasie rzeczywistym danych na temat lokalizacji stacji paliwowej, daty, czy samych zakupów, jakich dokonał kierowca przy użyciu karty.
Mamy tutaj do czynienia z automatyzacją płatności, a wszystkie transakcje są rejestrowane w jednym miejscu natychmiast po dokonanym zakupie. To znacząco usprawnia księgowanie, pozwala uniknąć błędów i zachować przejrzystość w dokumentacji.
Dodatkowo karty paliwowe można łatwo zintegrować z systemami do zarządzania flotą, co umożliwi efektywne planowanie i monitorowanie tras, wyliczanie opłat i wiele innych. Jeżeli chcesz poprawić zarządzanie właśnie dzięki tej technologii, skorzystaj z kart paliwowych Shell. Dzięki Shell API dane z kart paliwowych można zintegrować z dowolnym systemem klienta.

Karty paliwowe - jak optymalizują koszty?
Jednym z podstawowych powodów, dla który karty paliwowe cieszą się takim powodzeniem, jest możliwość pozyskania oszczędności. Dla posiadaczy kart dostępne są liczne zniżki i programy lojalnościowe. Koszty paliwowe w firmach, gdzie każdego dnia samochody pokonują dalekie odcinki, są wysokie. W ich przypadku niemal od razu można zauważyć szybką redukcję wydatków. Jeżeli dodatkowo karta będzie połączona z systemem telematycznym, to zmniejszenie kosztów da się uzyskać również poprzez optymalizację tras i wybór takich, które wiążą się z najniższym zużyciem paliwa.

Zapobieganie nadużyciom paliwowym poprzez użycie kart
Karty paliwowe nie tylko pozwolą obniżyć koszty paliwowe, ale są skutecznym narzędziem zapobiegającym ewentualnym nadużyciom. Wszystkie wchodzące w skład floty samochodowej pojazdy mogą mieć własne przypisane im karty. Od razu widać wtedy, który z kierowców dokonał poszczególnych transakcji. Ponadto na każdej karcie można przydzielić indywidualny limit wydatków, po którego przekroczeniu zakupy nie będą możliwe. Limity mogą być miesięczne, tygodniowe, dzienne jak również dotyczyć poszczególnych transakcji. Już samo to wspiera zapobieganie nadużyciom paliwowym. Oprócz tego w sytuacji, kiedy karta została skradziona lub w systemie pojawia się podejrzana transakcja, kartę można łatwo zablokować w czasie rzeczywistym.

Karty paliwowe - czy warto?
Karty paliwowe są popularnym rozwiązaniem, do czego przyczynia się szereg korzyści, jakie przynoszą firmie. Można je wdrożyć niezależnie od tego, czy w skład floty wchodzą samochody osobowe, dostawcze czy ciężarówki. Ważne jednak, by można je było tankować na wielu stacjach paliwowych znajdujących się w dogodnych lokalizacjach. I chociażby z tego względu warto pomyśleć o kartach Shell Card. Stacje paliwowe Shell znajdują się w całej Polsce i Europie. Z kartą Shell Card transakcji za paliwo można dokonywać na blisko 1300 stacjach Shell i partnerskich w Polsce oraz ponad 38 tys. w Europie. Daje to bezpieczeństwo i komfort podróżowania.
Podsumowując, odpowiedź na postawione pytanie może być tylko jedna – inwestycja w karty paliwowe jest opłacalna. To optymalizacja kosztów paliwowych, bezpieczeństwo i duża wygoda.


2023-07-27 - V10.pl

0

Komentarze do:
Rola kart paliwowych w zarządzaniu finansami firmy