Logo
Pagani Imola

Pagani Imola - włoska marka pokazała swój nowy hipersamochód

Pagani zaprezentowało dziś swoje najnowsze hiperauto o nazwie Imola. Sportowa maszyna jest nową wariacją na temat modelu Huayra. Publiczny pokaz imponującego samochodu włoskiej marki ma mieć miejsce na zbliżającym się salonie samochodowym w Genewie.

Pagani Imola Pagani Imola

Pagani Imola korzysta z 6-litrowego, podwójnie doładowanego silnika V12 Mercedesa. Jednostka generuje imponujące 827 KM oraz moment obrotowy 1100 Nm. Cała moc trafia na tylne koła za pośrednictwem siedmiobiegowej skrzyni Xtrac.

Producent na razie nie ujawnił osiągów, ponieważ prace rozwojowe nadal trwają i ostateczne wyniki nie zostały ustalone. Pagani Imola korzysta z konstrukcji bazowej Roadstera BC. Opracowano nową jednostkę sterująca aktywną aerodynamiką. Nazwa odnosi się do legendarnego toru, na którym prototypy testowe modelu pokonały 16000 km.
Pagani Imola Pagani Imola
Pagani Imola jest pierwszym modelem marki korzystającym z innowacyjnej technologii malowania pozwalającej zaoszczędzić 5 kg. Hiperauto na sucho ma ważyć 1246 kg. Jak mówi Horacio Pagani to nie jest auto eleganckie, ale nastawione na jak najlepszą wydajność na torze. Więcej szczegółów powinno zostać ujawnionych podczas salonu samochodowego w Genewie.
Pagani Imola Pagani Imola Pagani Imola Pagani Imola Pagani Imola Pagani Imola

2020-02-15 - J. Kruczek

1

Komentarze do:
Pagani Imola - włoska marka pokazała swój nowy hipersamochód

wiki 2020-02-16 16:23

bardzo ładne auto