Logo
Renault Clio

Nowe Renault Clio - jesienią tego roku

Renault Clio to ważny gracz na rynku samochodów miejskich. Wśród konkurencji ma takich rywali jak Volkswagena Polo, Opla Corsę czy Citroena C3. Clio jest też najstarsze, ale uspokajamy, ponieważ za kilka miesięcy zobaczymy następcę. 

Renault Clio Renault Clio

Nowe Renault zostanie zaprezentowane w swoim rodzimym kraju na targach w Paryżu. Pod maską znajdziemy oszczędne jednostki 0,9 oraz 1.3. Nie zabraknie nieśmiertelnego motoru 1,5 dCi. Clio będzie zbudowane na nowo powstałej platformie CMF-B, dzięki czemu koszty produkcji będą niższe. 

Stylistycznie samochód będzie bardziej aspirował do starszych braci w postaci Megane i Talisamana. Producent obiecuje we wnętrzu lepszą jakość materiałów. Raczej nie powinniśmy spodziewać się wersji elektrycznej, ale możliwe, że pojawi się tzw. miękka hybryda z 48-woltową instalacją elektryczną. 
Renault Clio Renault Clio

2018-01-11 - F. Michalak

1

Komentarze do:
Nowe Renault Clio - jesienią tego roku

Stanisłavv 2018-01-31 16:48

Właśnie w zeszłym miesiącu w Panek wypożyczałem jeden z modeli Renault. W sumie korzystałem z niego przez tydzień czasu i w tym czasie nie miałem co do niego jakiś zastrzeżeń. Fajnie się u mnie sprawdził.