Coraz częściej zwłaszcza w większych miastach słyszy się o powstawaniu mobilnych warsztatów samochodowych. Ale co tak naprawdę kryje się pod pojęciem mobilny warsztat samochodowy? Czym różni się on od pomocy drogowej? I czy jest to współczesna alternatywa dla stacjonarnego serwisu?
Co to jest mobilny warsztat samochodowy?
Mobilny warsztat samochodowy to firma z branży motoryzacyjnej, której zakres usług jest niezwykle zbliżony do stacjonarnego serwisu, z tą jednak różnicą, że w przypadku usług mobilnych to specjaliści dojeżdżają do klientów, a nie odwrotnie - jak to miało miejsce dotychczas. Czy zatem wersja mobilna rzeczywiście niesie ze sobą więcej zalet niż dobrze nam znana mechanika stacjonarna?
Właściciel warszawskiego mobilnego serwisu samochodowego Besthol – Kamil Sieradzki zapytany o zalety tego typu rozwiązań odpowiedział: „Aby móc powiedzieć o mobilnym warsztacie samochodowym niezbędne są dwa czynniki. Pierwszy z nich to wykwalifikowani specjaliści – mechanicy i elektrycy. Drugim jest natomiast wyspecjalizowany pojazd, wyposażony w kompletny zestaw narzędzi, maszyn, akcesoriów i części zamiennych, niezbędnych do wykonania serwisu każdego auta w miejscu wskazanym przez Klienta. Można zatem śmiało stwierdzić, że wyróżnikiem i zarazem ogromną zaletą takiego rozwiązania jest możliwość świadczenia większości usług związanych z mechaniką i elektryką samochodową na dowolnym obszarze (nawet na poboczu w przypadku zgłoszenia nagłej usterki w aucie). Osobiście mogę śmiało stwierdzić, że mobilny warsztat samochodowy ma jednak znacznie więcej zalet niż tylko te wymienione powyżej, a o ich istnieniu zapewniają nas zazwyczaj sami Klienci. Najczęściej wymienianymi pozytywami ze strony naszych Klientów są:
Oszczędność czasu Naszymi Klientami są mieszkańcy Warszawy i okolic, a także odwiedzający stolicę goście, u których konieczna jest naprawa auta przed powrotem do domu. Wszyscy oni cenią swój czas i liczą na szybką oraz profesjonalną pomoc. Dlatego też to my dojeżdżamy do Klientów i wykonujemy swoją pracę na miejscu, a nasi Klienci zajmują się wówczas swoimi zaplanowanymi wcześniej sprawami bez konieczności odstawiania auta do warsztatu, oczekiwania w kolejce na przyjęcie samochodu, powrotu do domu komunikacją miejską i ponownego przyjazdu po odbiór naprawionego auta. Oczywiście istnieją takie usterki, których nie można naprawić na drodze np. remont silnika. W takich wypadkach proponujemy Klientom usługi door to door w których odbieramy auto spod wskazanego adresu, diagnozujemy usterkę, przedstawiamy kosztorys oraz czas naprawy, przystępujemy do prac naprawczych, a następnie odstawiamy sprawny już pojazd we wskazane przez Klienta miejsce.
Dostępność 24 godziny na dobę we wszystkie dni tygodnia Całodobowe usługi wywołują poczucie bezpieczeństwa u kierowców, którzy muszą pokonywać trasy w godzinach wieczornych, kiedy to stacjonarne warsztaty nie są już czynne. Jest to oczywiście zrozumiałe, bowiem w przypadku nagłej usterki na drodze - auto naprawiane jest na miejscu zdarzenia, a Klient może ruszyć w dalszą podróż.
Możliwość kontrolowania pojazdu i stanu naprawy w czasie jej trwania Zdarza się, że nasi Klienci chcą być obecni podczas naprawy mobilnej. Wówczas przy wykonywaniu wszystkich czynności naprawczych staramy się tłumaczyć cały proces i odpowiadać na zadawane przez Klienta pytania.
Oszczędność pieniędzy Usługi mobilnego warsztatu samochodowego wykluczają konieczność wzywania lawety i holowania pojazdu do stacjonarnego serwisu. Auto naprawiane jest na miejscu zdarzenia, co pozwala znacznie zaoszczędzić budżet minimalizując koszty związane z przywróceniem auta do sprawności.”
„Wszystko to powoduje, że Klienci coraz częściej wybierają mobilny warsztat samochodowy jako alternatywę dla wersji stacjonarnej” – dodaje specjalista z Besthol (
www.besthol.pl)
Czy mobilny warsztat samochodowy można utożsamiać z pomocą drogową?Okazuje się, że pomoc drogowa i mobilny warsztat samochodowy to dwa zupełnie inne zestawy usług i nie należy utożsamiać ze sobą tych dwóch nazw. Dlaczego?
"Zakres usług pomocy drogowej jest znacznie węższy niż mobilnego warsztatu. Pomoc drogowa obejmuje bowiem działania doraźne, dzięki którym kierowca może ruszyć w dalszą drogę (m.in.: wymiana koła lub żarówki, dowóz paliwa lub osuszanie baku po błędnym tankowaniu, wyciąganie auta z rowu, holowanie czy podładowanie akumulatora). Natomiast mobilny warsztat, tak jak już wspomniałem, to mechanika i elektryka samochodowa wykonywana w miejscu wskazanym przez Klienta. Należy zatem pamiętać, aby przy zamawianiu pomocy odpowiednio określić objawy usterki i wskazać usługę jaką jest się zainteresowanym (np. holowanie lub naprawa na drodze), bowiem większość mobilnych warsztatów samochodowych (podobnie jak w naszym wypadku) świadczy również usługi pomocy drogowej, jednak zazwyczaj nie działa to w drugą stronę.” – mówi Kamil Sieradzki z Besthol
Czy mobilne warsztaty samochodowe wyprą te stacjonarne? Który model naprawy wybrać – mobilny czy stacjonarny? „Mobilne warsztaty mają bardzo wiele pozytywnych aspektów, ale nie sądzę aby całkowicie wyparły serwisy stacjonarne. Myślę jednak, że dobry specjalista i odpowiednio wyposażony pojazd mobilnego warsztatu mogą stanowić dla kierowców świetną alternatywę, dającą wiele zalet. Dlatego też zachęcam do skorzystania z tego typu rozwiązań” – powiedział specjalista Besthol
2016-09-13 - R. Bednarz
0
Komentarze do:
Mobilny warsztat samochodowy - mit czy zbawienie dla kierowców?