Logo
Mercedes CLA

Mercedes CLA wyjechał na światło dzienne podczas targów CES 2019

Mercedes zgodnie z zapowiedziami zaprezentował model CLA na targach CES w Las Vegas. Nowe czterodrzwiowe coupe nie zaskakuje wyglądem i zgodnie z oczekiwaniami jest bardziej dynamiczną alternatywą dla A-klasy w nadwoziu sedan.

 
Nowy kompaktowy model może się pochwalić nadwoziem o długości 4688 mm i szerokości 1830 mm. To oznacza, że auto urosło względem poprzednika. Większe nadwozie oznacza więcej miejsca dla pasażerów we wnętrzu. W Las Vegas pokazano wersję CLA 250, co oznacza, że pod maska pracuje doładowany silnik 2.0 o mocy 222 KM i momencie obrotowym 350 Nm. Jednostkę sparowano z siedmiobiegowym automatem.

Mercedes CLA Mercedes CLA

Nie zdradzono na razie szczegółów na temat planowanych wersji silnikowych. Możemy jednak założyć, że sporo pokryje się z ofertą A-klasy. Mercedes zapowiada, że nowy CLA jest najlepiej prowadzącym się modelem z kompaktowej oferty marki. A to za sprawą nisko umieszczonego środka ciężkości. Wprowadzono też liczne modyfikacje w zawieszeniu, które ma pracować precyzyjniej i ciszej.

Mercedes CLA Mercedes CLA
Wnętrze to przeszczep z klasy A. Mamy więc takie rozwiązania, jak system teleinformacyjny MBUX z dwoma ekranami, czy asystenta głosowego "Hey Mercedes".Producent chwali się też licznymi systemami bezpieczeństwa, z których większość zaczynała swój żywot w S-klasie. Szkoda tylko, że prezentując Mercedesa CLA tak naprawdę niczym nadzwyczajnym nie zaskoczono. Liczyliśmy na jakąś małą technologiczną rewolucję skoro auto pokazano na targach CES.
Mercedes CLA Mercedes CLA Mercedes CLA Mercedes CLA Mercedes CLA Mercedes CLA Mercedes CLA Mercedes CLA

2019-01-09 - J. Kruczek

0

Komentarze do:
Mercedes CLA wyjechał na światło dzienne podczas targów CES 2019