Logo
Lotus

Lotus buduje elektryczne hiperauto?

Lotus jest znany z lekkich samochodów sportowych, które są bardziej przystępne niż najdroższe maszyny na rynku. Okazuje się jednak, że marka ma w planie powrót do walki na szczycie.

Lotus Lotus

Autocar donosi, że Lotus pracuje nad tajemniczym projektem Omega. Ma to być hipersamochód z czołówki wykorzystujący napęd elektryczny. Według doniesień magazynu koncept zwiastujący nowego potwora zobaczymy w przyszłym roku. Premiera rynkowa miałaby mieć miejsce na początku kolejnej dekady.

Budowa elektrycznego hiperauta ma być częścią planu koncernu Geely, który jest właścicielem marki Lotus. Ten zakłada, że brytyjska marka stanie się czołowym producentem aut wyczynowych koncernu. Nowe hiperauto ma być pokazem siły i zwiastunem zaawansowanych technologicznie modeli sportowych.
Lotus Lotus
Projekt Omega ma oferować przeszło 1000 KM oraz zestaw baterii zapewniających spory zasięg przy zachowaniu fantastycznych osiągów. Jeżeli projekt Omega okaże się prawdą to auto stanie się najbardziej ekstremalnym Lotusem w historii marki. Mamy nadzieję, że plotki okażą się prawdą. Na zdjęciach możecie zobaczyć koncept Espirit z 2010 roku.
Lotus Lotus

2018-12-07 - J. Kruczek

0

Komentarze do:
Lotus buduje elektryczne hiperauto?