Logo
Koenigsegg Regera

Koenigsegg Regera w imponującej wersji Naked Carbon

Koenigsegg Regera oficjalnie wyprzedał się w 2017 roku, ale nie przeszkodziło to producentowi dopiero teraz zaprezentować auta w tak zwanej wersji "Naked Carbon". Hiperauto doczekało się edycji z niepolakierowanym nadwoziem.

Koenigsegg Regera Koenigsegg Regera

Brak lakieru w przypadku aut takich, jak Koenigsegg Regera jest bardzo efektowną opcją. Nadwozie z włókna węglowego prezentuje się niesamowicie i już samym wyglądem zdradza nam, że mamy do czynienia z kosmicznymi technologiami.

Na karoserii nie znalazła się żadna dodatkowa warstwa. Nie tylko nie zastosowano bezbarwnego lakieru dla ochrony karbonu, ale też ręcznie spolerowano wierzchnią warstwę żywicy. W efekcie ten model jest o 20 kg lżejszy niż egzemplarze polakierowane.
Koenigsegg Regera Koenigsegg Regera
Powiecie, że takie nadwozie będzie zbyt delikatne. Nic bardziej mylnego. Producent zapewnia, że testował próbki takiej karoserii od kilku lat. Fragmenty nadwozia były wystawiane pod wiele czynników atmosferycznych i po kilku latach testów w żaden sposób się nie zużyły. Póki co nie wiadomo gdzie trafi ten niezwykły egzemplarz.
Koenigsegg Regera Koenigsegg Regera Koenigsegg Regera Koenigsegg Regera Koenigsegg Regera Koenigsegg Regera

2018-12-06 - J. Kruczek

0

Komentarze do:
Koenigsegg Regera w imponującej wersji Naked Carbon