Logo
Holden

Holden zniknie w 2021 roku! GM ostatecznie rezygnuje z marki

Holden jest marką, która produkowała nietuzinkowe samochody na rynku australijskim i nowozelandzkim. Niestety General Motors nie miał pomysłu na rozwój marki i ostatecznie zniknie ona całkowicie z rynku.

Holden Holden

Jakiś czas temu Holdena ograniczono do sprzedaży przebrandowionych pojazdów GM, a teraz zapowiedziano, że w 2021 roku producent ostatecznie zostanie zamknięty. W przyszłym roku zostaną zamknięte wszystkie biura i placówki Holdena.

Holden powstał w 1924 roku i w 1931 roku związał się z General Motors. Przez ponad pół wieku był najpopularniejszą marką samochodową w Australii. Z czasem zaczął tracić na popularności, a w ostatnich latach GM zdecydowanie nie miało pomysłu na poprawę sytuacji. Ostatecznie markę zredukowano do minimum, a ostatecznie w 2021 roku zniknie kończąc pewien rozdział w historii australijskiej motoryzacji.
Holden Holden
General Motors nie wycofa się z Australii i zapowiada wsparcie gwarancyjne oraz serwisowe. Przedstawiciele Holdena zapewnili, że zabezpieczyli części na co najmniej 10 lat wsparcia.
Holden Holden Holden Holden

2020-02-17 - J. Kruczek

0

Komentarze do:
Holden zniknie w 2021 roku! GM ostatecznie rezygnuje z marki