Logo
Ford Fiesta

Ford ogranicza produkcję Fiesty przez spadki sprzedaży w Wielkiej Brytanii

Ford Fiesta jest najpopularniejszy nowym samochodem na Wyspach Brytyjskich. Wygląda jednak na to, że sytuacja wkrótce się zmieni. Popyt na małego hatchbacka spadł w Wielkiej Brytanii tak drastycznie, że firma musiała podjąć decyzję o zmniejszeniu produkcji.

Ford Fiesta Ford Fiesta

Spadek sprzedaży w Wielkiej Brytanii odczuły zakłady marki w Kolonii, gdzie powstaje najnowsza Fiesta. Nagły spadek sprzedaży Fiesty ma co najmniej dwa powody. Pierwszym z nich jest zamieszanie na rynku brytyjskim spowodowane brexitem. Drugim powodem jest popularność SUVów. Klienci regularnie odchodzą od klasycznych samochodów i to się odbija w wynikach sprzedaży.

Na razie produkcję okrojono o 1150 Fiest tygodniowo, co oznacza wyeliminowanie jednej dniówki. Sytuacja może się odbić negatywnie na 2200 pracownikach fabryki. Na razie producent nie porusza kwestii ewentualnych cięż etatów, ale jest jasne, że jeżeli sprzedaż nie wzrośnie to redukcja zatrudnienia może mieć miejsce. W styczniu sprzedaż Fiesty w Wielkiej Brytanii spadła o 7,3%. Na razie ciężko powiedzieć, jak sytuacja rozwinie się w kolejnych miesiącach.
Ford Fiesta Ford Fiesta

2020-02-15 - J. Kruczek

0

Komentarze do:
Ford ogranicza produkcję Fiesty przez spadki sprzedaży w Wielkiej Brytanii