Logo
Ford Ka Urban Warrior

Ford Ka Urban Warrior - zabawny efekt mody na crossovery

Audi i Volvo są ojcami sukcesu uterenowionych kombi. Producenci przez lata dopracowywali tę koncepcję. Szwedzka marka poszła o krok dalej i wprowadziła do swojej oferty model S60 Cross Country, czyli sedana z dodatkowymi osłonami nadwozia i podwyższonym zawieszeniem.

 
Koncepcja terenowego sedana najwyraźniej spodobała się włodarzom Forda. Amerykańska marka szuka pomysłu na siebie i po zapowiedzi mocnego ukierunkowania na SUVy i crossovery pokazała model Ka Urban Warrior. A jest to mały miejski sedan ubrany we wdzianko crossovera.

Ford Ka Urban Warrior Ford Ka Urban Warrior

Ford Ka Urban Warrior zadebiutował na salonie samochodowym w Sao Paulo. Auto celuje w brazylijską klientelę i złośliwi mogliby powiedzieć, że jest ono kiepskim żartem na Prima Aprilis. Jednak mamy listopad, a to auto powstało na poważnie. Pojazd w formie koncepcyjnej ma sprawdzić reakcje publiczności, a wyniki tego sprawdzianu zadecydują o ewentualnej produkcji.

Standardowy Ford Ka został ubrany w czarne osłony nadwozia. W nadkolach znalazły się 15-calowe felgi, a do tego doszły szare osłony lusterek czy przyciemnione wkłady świateł. Nie zdradzono wiele na temat wyposażenia, ale na pokładzie ma zagościć system SYNC 3 z 6,5-calowym ekranem oraz kamera cofania czy czujniki parkowania.
Ford Ka Urban Warrior Ford Ka Urban Warrior
Ford Ka Urban Warrior jest napędzany przez 1,50litrowy silnik Ti-VCT o mocy 134 KM. Jednostkę sparowano z pięciobiegową skrzynią manualną przekazującą moc na przednią oś. W celu usprawnienia jazdy w terenie podniesiono zawieszenie. Czas pokaże czy ten zabawny twór trafi do produkcji.
Ford Ka Urban Warrior Ford Ka Urban Warrior Ford Ka Urban Warrior Ford Ka Urban Warrior Ford Ka Urban Warrior

2018-11-07 - J. Kruczek

0

Komentarze do:
Ford Ka Urban Warrior - zabawny efekt mody na crossovery