Logo
Ford Focus ST

Ford Focus RS - nowa generacja dopiero w 2022-2023 roku

Ford Focus RS według wielu doniesień miał zadebiutować jeszcze w tym roku. Niestety wszyscy fani sportowego modelu czekający na kolejną generację hot-hatcha muszą się uzbroić w cierpliwość. Dzięki wyżyłowanym normom flotowej emisji CO2 w UE premiera modelu została przesunięta na bliżej nieokreślony czas.

Ford Focus ST Ford Focus ST

Możliwe, że nowy Ford Focus RS pojawi się w latach 2022-2023. Nie jest to jednak pewne, ponieważ inżynierowie stoją przed poważnym problemem przeprojektowania napędu. Magazyn Autocar miał okazję porozmawiać z wysoko postawionym przedstawicielem Forda. Według publikacji okazało się, że planowany napęd "mild hybrid" nie pozwolił zmieścić się w normach emisji. W efekcie zespół inżynierów musi opracować nowy napęd hybrydowy na potrzeby hot-hatcha.

Inżynierowie marki muszą prawdopodobnie przekonstruować napęd plug-in hybrid na bazie 2,5-litrowego silnika. Wersja używana w modelu Kuga generuje ponad 220 KM. Ford Focus RS powinien mieć około 400 KM. Przy tym należy zachować rozsądną cenę dla hot-hatcha. Zadanie nie będzie łatwe.
Ford Focus ST Ford Focus ST Ford Focus ST Ford Focus ST

2020-02-17 - J. Kruczek

0

Komentarze do:
Ford Focus RS - nowa generacja dopiero w 2022-2023 roku