Logo
Audi Prologue Concept

Audi A9 - jednak trafi do produkcji

Audi podobnie jak inni producenci stara się poza rozwijaniem swoich stałych modeli wdrażać nowe, aby uatrakcyjnić i poszerzyć gamę modelową. Wielu producentów premium zauważa niszę w autach ultraluksusowych. Kilka lat temu niemiecki producent zapowiadał model A9 w postaci koncepcyjnego Prologue Concept, temat odszedł na jakiś czas, aby znowu powrócić. 

Audi Prologue Concept Audi Prologue Concept

Jak zapowiada szef designu w Audi Marc Lichte, auto trafi do produkcji. Z pewnością nie stanie się to z dnia na dzień, ale dwudrzwiowego, luksusowe coupe będzie alternatywą dla osób chcących mieć Audi A8 w nieco bardziej sportowym wydaniu. Auto na rynku będzie miało konkurować z najlepszymi w tym z Mercedesem S Coupe. 

BMW również chce wejść w ten rynek razem z serią 8, która niedawno ujrzała światło dzienne. Auto cechuje przepiękna sylwetka oraz mocne jednostki do wyboru, czyli to czego szukają potencjalni klienci. Możliwe, że te dwa modele odbiorą kilku klientów z pola Mercedesa czy Bentleya. Zobaczymy. 
Audi Prologue Concept Audi Prologue Concept

2018-01-09 - F. Michalak

1

Komentarze do:
Audi A9 - jednak trafi do produkcji

tadek45 2018-01-31 16:50

Nowe modele Audi już ze dwa razy miałem okazję wypożyczać w Panek i w sumie za każdym razem byłem zadowolony z nich. Mają całkiem fajne wyposażenie co podnosi komfort jazdy w długich trasach.